Doporučujeme knížky pro ovdovělé

24.10.2018

Doporučujeme knížky pro ovdovělé "Zase to může být pěkné, ale jinak." Ten kdo truchlí pro milovanou osobu něčemu takovému těžko věří. Člověk někdy musí urazit dlouhou a bolestnou cestu, než dokáže dát prostor legitimnímu zármutku a začne hledat cestu zpátky k životu.

 

 

 

  •  Windell, James – Meekhof, Kristin

Knížka pro vdovy na prvních pět let. Cesta domů. 2018.

Kristin Meekhof a James Windell se obracejí k jedné z nejčastějších a ve všech kulturách nejohroženějších skupin osamělých – ke vdovám, které často musejí zvládnout několik desetiletí života v osamělosti. Kniha nabízí zcela konkrétní pomoc do těžkých prvních týdnů po úmrtí manžela, ale její silná stránka tkví i v tom, že na rozdíl od mnoha jiných počítá s pětiletým obdobím, kterým vdovy provází. Nabízí mnoho praktických rad a postupů v oblastech, kde je toho potřeba, ale i výpovědi vdov, které si truchlením prošly a byly ochotny se o své prožitky a zkušenosti podělit. Autorka pracovala mnoho let se skupinou stovky vdov různého stáří a s jejich názory.

  • Daikerová, Angelika:

Život po ztrátě manželaKarmelitánské nakl. 2015.

Autorka už léta doprovází truchlící, šetrně zpracovává získané zkušenosti. Pomáhá vdovám chápat nejrůznější pocity a situace, související se ztrátou blízkého člověka. Otevírá před nimi nové perspektivy, jak by mohl jejich život pokračovat, aniž by bolest násilím potlačila.

  • Trobischová, Ingrid:

Učím se žít sama. Nakl. Velehrad 1995. 

Známá spisovatelka popisuje svoji životní situaci po smrti manžela, se kterým napsala několik známých knih o manželství, např. Dva středa a jeden kruh, Radost být ženou a jak k tomu může přispět muž…

  • Lewis, C. S.:

Svědectví o zármutku. Návrat domů 1995.

Útlá knížka osobních zkušeností vdovce, známého duchovního spisovatele, např. Letopisy Narnie, Rady zkušeného ďábla…, bojujícího i s otázkou, zda Bůh je „dobrý“?

  • Brown-Krasny, Laure – Brown, Marc:

Když dinosaurům někdo umře. Cesta domů 2010.

Malá knížka o velkých starostech pro malé i velké. Jak mluvit s dětmi o smrti.

Úvahy o utrpení

Autoři: Daikerová, Angelika, Frankl, Viktor Emanuel, Lewis, C.S., Trobischová, Ingrid  |  Štítek: smrt  
Sekce: Úmrtí partnera   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články