Jak začít

"Nejsou žádné ověřené a všude fungující recepty na vznik společenství. Existuje řada možností, jak k tomu může dojít." P. Aleš Opatrný
Zkušenosti manželských společenství

Zkušenosti manželských společenství

Výsledky dotazníkové akce, která si kladla za cíl shromáždit zkušenosti a potřeby manželských společenství, stojí za pozornost. Dotazník vyplnilo šestnáct společenství, což představuje reprezentativní vzorek. Nejstarší společenství vzniklo v roce 1987 a nejmladší v roce 2015. Pět společenství trvá víc než dvacet let, sedm má zkušenost deseti až dvacetiletou a čtyři společenství jsou začínající, scházejí se dva až čtyři roky.
více

Štítky: manželé, společenství, povzbuzení, zkušenosti   Sekce: Jak začít, Manželská společenství   (19.7.2018)

Říkáme si Úterníci

Říkáme si Úterníci

Většina z nás zažila život ve společenství ještě v době totality, kdy jsme se jako studenti scházeli tajně, četli Písmo, modlili se a společně podnikali nejrůznější bohulibé aktivity. Když jsme se s manželem připravovali na manželství, salesián P. Josef Dolista nám kladl na srdce, že bychom neměli jako manželé zůstat sami.
více

Štítky: bible, manželé, společenství života   Sekce: Jak začít, Manželská společenství   (5.1.2016)

Jak založit společenství

Jak založit společenství

Obecně se otázce vzniku společenství věnuje P. Aleš Opatrný ve svém textu Malá společenství. Jak začít, jak pokračovat. Vydalo ho Pastorační středisko Arcibiskupství pražského pro svou vlastní potřebu. Mons. Opatrný zde uvádí různé možnosti vzniku společenství, které platí i pro společenství manželů:
více

Štítky: manželé, společenství života   Sekce: Jak začít   (5.1.2015)