Podstata manželství

Kromě několika souhrnných článků pokrývajících stručně celou problematiku manželství, které jsou uvedeny níže, naleznete v levém menu přehledné členění článků dle základních témat.
Manželství je mistrovské dílo

Manželství je mistrovské dílo

Od časů svatby v Káni galilejské se změnilo mnoho věcí, ale toto Kristovo „znamení“ obsahuje stále platné poselství. Ježíš nás tak učí, že mistrovským dílem společnosti je rodina: milující se muž a žena!
více

Štítky: zázrak, Kána Galilejská, katecheze, manželství, rodina, rozvod, strach   Sekce: Podstata manželství, Texty papeže Františka   (30.4.2015)

Co je manželství?

Co je manželství?

Manželství se sice uzavírá svobodnou lidskou úmluvou, ale je to víc než smlouva. Smlouva je výpočet, jde tu o měřitelné veličiny, o službu a protislužbu, o zajištění jednoho před druhým a o vyloučení rizika; každý tu hledá svůj prospěch.
více

Štítky: manželství - přirozené, úmluva, vydanost   Sekce: Podstata manželství   (8.2.2010)

Charakteristické rysy manželství

Charakteristické rysy manželství

Hlavní obrázek našich stránek je ozdoben slovy láska, úcta, věrnost, jednota a plodnost. Ke každému z nich nabízíme bližší vysvětlení:
více

Štítky: jednota, láska, manželství - charakteristiky, nerozlučitelnost, plodnost, úcta   Sekce: Hodnoty, Podstata manželství   (8.8.2008)

Stručně o manželství

Stručně o manželství

MANŽELSTVÍ v sociologickém pojetí: pevné soužití osob různého pohlaví s proměnnou strukturou. Katolické pojetí: právoplatné spojení muže a ženy k trvalému tělesnému a duchovnímu společenství.
více

Štítky: bible, manželství - přirozené, právo, slovníky - hesla, svátost manželství, učení církve   Sekce: Manželství a Bible, Podstata manželství   (23.7.2008)