Společný humor

12.10.2020

Společný humor Modlitba má obrovský vliv na život jednotlivce i na vztah dvou lidí. Monika a Jakub Vejmělkovi připravili každý vlastní knížku Modliteb za svého milého, za svoji milou. Dobře se hodí pro inspiraci i jako pomoc pro každodenní modlitbu za různé oblasti v životě partnera.

„Tehdy naše ústa naplnil smích a náš jazyk plesal. Tehdy se říkalo mezi pronárody: Hospodin s nimi učinil velké věci. Hospodin s námi učinil velké věci, radovali jsme se.“ Žalm 126, 2-3

Pane, někdy žasnu, jaký máš smysl pro humor. Vím, že jsi tvůrcem smíchu, stvořitelem úsměvů. Díky, Pane, že i v našem vztahu můžeme prožívat chvíle plné legrace. Bože, díky za tvůj dar humoru, dar, který může zachránit spoustu situací. Dnes tě chci velmi konkrétně prosit, abychom v našem vztahu s mou milou mohli používat humor ne k útokům a ponižování, ale abychom skrze legraci mohli růst, mohli překonávat těžkosti. Bože, sjednocuj nás do společného jazyka humoru, abychom si mohli rozumět a nezraňovali se navzájem. Spíše naopak – abychom se mohli povzbuzovat a bavit společně. Díky, Bože, za tento dar, který tak často přehlížíme a neuvědomujeme si jeho důležitost pro vztahy. Amen.

Jakub Vejmělka: MODLÍM SE ZA SVOU MILOU nejen31 dní. Cesta 2019.

Pane, díky ti za to, jaký jsi. Díky za to, že jsi radostí našich životů! Nedokážu si představit život bez smíchu. A ani nemusím, protože ty jsi ho stvořil. Díky za každou chvilku, kdy se mohu v životě smát, díky za humor, který jsi nám dal. Díky za to, že si s mým milým můžeme užívat společné okamžiky zábavy. Uvědomuji si, jak je humor ve vztahu důležitý. A tak tě prosím, dej nám ho pořádnou dávku, ať se ve chvílích, kdy je jednomu nebo druhému smutno, dokážeme potěšit. Ať si můžeš humor použít ve chvílích, kdy se hádáme, a tím nás přiblížit k usmíření. Ať můžeme oba svítit svými úsměvy od Tebe ve chvílích, kdy je lidem kolem nás špatně. Prosím tě také za to, abychom se každý den mohli radovat z tvé přítomnosti a připomínat si navzájem věci, které jsi pro nás udělal a které pro nás děláš. Prosím, ať je život mého milého plný radosti z tebe. Ať jsou jeho dny prosluněné smíchem s přáteli, s rodinou i se mnou. Buď jeho zdrojem radosti, Ježíši. Amen.

Monika Vejmělková: MODLÍM SE ZA SVÉHO MILÉHO nejen 31 dní. Cesta 2019.

Štítky: modlitba, partnerský vztah, růst, snoubenci  
Sekce: Čas známosti | Manželská spiritualita   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články