Ochrana pro náš vztah

7.8.2020

Ochrana pro náš vztah Modlitba má obrovský vliv na život jednotlivce i na vztah dvou lidí. Monika a Jakub Vejmělkovi připravili každý vlastní knížku Modliteb za svého milého, za svoji milou. Dobře se hodí pro inspiraci i jako pomoc pro každodenní modlitbu za různé oblasti v životě partnera.

„Utrhač, kudy chodí, roznáší důvěrnosti, kdežto kdo je duchem věrný, ukryje to.“ Přísloví 11,13

Pane, děkuji ti moc za to, co nám dáváš skrze náš vztah. Radost, láska, slzy, lehké i těžké věci nás provázejí a skrze ně se učíme.

Jsem ti tolik vděčná, že se můžeme s mým milým stávat nejlepšími přáteli, že se můžeme poznávat a sdílet kousky svých srdcí. Je tak úžasné vědět, že mám člověka, kterému mou říct svá tajemství i těžké věci, které prožívám. Bože, dnes se chci modlit za tvou ochranu pro náš vztah. Vím, že pro to, abych ho ochránila, můžeme udělat něco i já a můj milý. Dávej nám chuť a sílu do toho, abychom neroznášeli o tom druhém špatné věci, abychom toho druhého před ostatními nezesměšňovali a nevytahovali tajné věci z našich životů.

Speciálně tě prosím za svého milého, aby nemusel zažívat pokušení od ostatních dívek. Chraň jeho oči i jeho mysl! Prosím, ať si já dokážu dávat pozor na svá slova, když mluvím se svými kamarádkami, když mluvím s ostatními kluky či muži. Chraň můj jazyk i mou mysl! Dej nám vidět důležitost ochrany našeho chození před okolím a dávej nám sílu je opravdu ochraňovat, ve jménu Ježíše Krista. Amen

Monika Vejmělková: MODLÍM SE ZA SVÉHO MILÉHO nejen 31 dní. Cesta 2019

 

Pane,

Dnes tě chci prosit za ochranu našeho vztahu. Upevňuj naši jednotu a dávej nám moudrost a vnímavost k případným hrozbám. Uč nás, jak stát v těžkých situacích spolu. Uč nás, jak posilovat náš vztah. Chceme spoléhat na tvou moc, ne na naše schopnosti. A tak, Bože, chci prosit o tvou milost, ať se ještě víc projevuje v našich životech. Ochraňuj srdce mé milé před vším, co by je mohlo poškodit a zranit. Dávej jí nadhled a jistotu v  tobě. Pane, prosím, dej, ať jsme si věrní i v malých věcech, nenech nás se pomlouvat ani o sobě navzájem špatně mluvit před ostatními. Dej nám moudrost rozpoznat, co patří jen mezi nás a o čem můžeme nebo bychom měli mluvit s ostatními. Uč nás důvěře jednoho ke druhému. Amen

Jakub Vejmělka: MODLÍM SE ZA SVOU MILOU nejen31 dní. Cesta 2019.

Štítky: modlitba, partnerský vztah, růst, snoubenci  
Sekce: Čas známosti | Manželská spiritualita   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články