Randit můžeme i doma

25.5.2020

Randit můžeme i doma Mnoho vztahů se rozpadá, protože partneři spolu tráví čím dál míň času. Psychologové tvrdí, že páry si obvykle spojují pojem rande s nějakou speciální příležitostí. Proč ale čekat na příležitost? Vytvořte si ji sami! Podstatné je být spolu často a pravidelně.

 

Péče o lásku

Rádi byste zažili něco jen ve dvou, i když nemáte hlídaní? Společně se zasmáli a zase něco pěkného spolu zažili, aby bylo na co vzpomínat? Někdy nám nezbývá čas ani energie na vymýšlení společných aktivit, a tak se hodí inspirace od jiných manželů. S výborným nápadem přišli manželé Ingrid a Dušan Halabicovi. Po narození první dcerky zoufale pociťovali nedostatek času na sebe navzájem, a i ten zbytek trávili hlavně pasivně. Náhodou objevili službu, která v zahraničí funguje již dlouho – tzv. „date night subscription“. A to už byl jen malý krok k dobrému nápadu.

„Ve své původní práci jsem se věnovala vzdělávání zaměstnanců a vedla různá zážitková školení, takže když jsem přišla s nápadem vytvořit „Randebox“, nikdo z mého okolí, a hlavně Dušan nebyl překvapený. Jako správný parťák a skvělý manžel si navíc vyhrnul rukávy a pustil se do toho se mnou,“ píše Dagmar Halabicová

Rande až do domu

Na webových stránkách https://randebox.cz/ najdete nabídku balíčků, které v sobě ukrývají průvodce a podrobný plán s popisem pěti originálních aktivit, hry, potřebné rekvizity pro dvouhodinové rande v pohodlí domova. Každý Randebox je laděný do odlišného tématu. Manželé si můžou třeba zahrát starou africkou hru, nebo proměnit svůj obývák v kasino v Las Vegas…

Nakouknout můžeme do ukázkového Randeboxu Dobrodružsví trosečníků, se kterým si můžeme vyzkoušet, jestli bychom dokázali přežít na pustém ostrově. Po návratu do civilizace si nejspíš budeme více cenit „obyčejných“ věcí.

Pěkným tipem je Deník vděčnosti: Každý den, nejlépe před spaním si napsat minimálně tři věci, za které jsme vděční. Soustředění se na to dobré nám přinese do života spoustu dalších vděčností a radostných okamžiků. Sdílené okamžiky radosti, smíchu a společné vzpomínky prohlubují a upevňují vztah.

Foto archiv manželů Halabicových

Autor: Halabicová, Ingrid  |  Štítky: čas, partnerský vztah, radost z manželství, vděčnost  
Sekce: Povzbuzení | Jednota   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články