Za romantikou do domácí restaurace

11.11.2021

Za romantikou do domácí restaurace Další tip pro mladé manžele: „Když byly naše děti ještě malé a bylo těžké získat někoho na hlídání, dostali jsme nápad. Vyrazíme si spolu – a to do své vlastní domácí restaurace...“

S ubrousky a barevně sladěnými svíčkami vypadal náš jídelní stůl brzy jako slavnostní tabule. Skleničky na víno, sladká drobnost na každý talíř – prostě lákavé! Mezitím se již v mikrovlnné troubě ohřívalo zmrazené jídlo, v ledničce se chladilo víno. Oba jsme se slavnostně oblékli. Hans se objevil v saku s kravatou, já ve vycházkových šatech a s nádechem vůně parfému.

Vzhůru do restaurace! Z trouby to již krásně voní, svíčky tajemně svítí, v pozadí zní sváteční hudba. Teď už jen rychle nosit na stůl – a klidný příjemný večer v krásné nekuřácké restauraci může začít. Děti spí, telefon i zvonek jsou odpojeny a my si vychutnáváme tichou útulnou samotu ve dvou.

Před dezertem – nanukovým dortem – jsme si nadělili trochu pohybu formou společenského tance, abychom dobré jídlo dobře strávili. Byli jsme rádi, že nemusíme pozdě večer nastupovat do chladného auta a vracet se domů. Pouze jsme vyšli do prvního patra našeho domu, strávili jsme spolu nějakou chvíli ve vaně – za smíchu, laškování, stříkání – a nechali jsme ještě potom náš společný večer rozkošně doznít. Tak nebylo naše hrdličkování ani po deseti a půl letech vůbec nudné.

Další podněty pro manžele najdeme v knížce: Nový život v rodině, v roce 2016 vydala Brněnská tisková misie,z.s. 

Štítky: láska v manželství, mladí manželé, radost z manželství  
Sekce: Povzbuzení | Jednota | Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články