Krásných chvil není nikdy dost

17.5.2021

Krásných chvil není nikdy dost „Začněte na svém vztahu pracovat právě teď!“ zve známý psycholog a terapeut Barton Goldsmith v knížce 10 minut pro váš vztah. Připomíná, že se nám někdy může stát, že trávíme tolik času řešením problémů, až úplně zapomeneme, jak si spolu hrát.

 

 

 

Soutěživý způsob života nás nutí, abychom spolu zápolili. Jde o to, abyste do svého života vnesli trochu zábavy a láskyplnosti tím, že uděláte něco nečekaného. Hravý kontakt s partnerem nám pomůže vyléčit vztah. „Než se rozpomenete, jak si spolu užít legrace, může to chvíli trvat a budete muset experimentovat, ale až na to přijdete, už na to nikdy nezapomenete. Podobně jako když se naučíte jezdit na kole,“ ujišťuje Goldsmith.

Užívat si legrace nevyžaduje spoustu času ani velké náklady. Pro dvojici může být třeba hodně zábavné dělat společně nějaký druh domácí práce. Třeba takové vyklízení komory může být spíš bojovka než nudná povinnost, když si přitom povídáte o vzpomínkách, které ve vás uložené věci vyvolaly.

Když s partnerem věnujete trochu času takovýmto činnostem, může se jednoduchý úkol proměnit v tvořivé cvičení, a navíc máte možnost objevit u sebe navzájem nové vlastnosti. Mezi další podobné činnosti, kterým se spolu s partnerem můžete věnovat, patří například procházka nebo společné vaření. Můžete hrát i hry, zatancovat si v obýváku, případně si někam vyjet autem. Přestávku v předvídatelné každodennosti můžete snadno vytvořit i tím, že pro partnera bez zřejmého důvodu uděláte něco hezkého.

Hravost je v partnerství stejně důležitá, jako když se podporujete v těžkých chvílích

Většina dvojic si neplánuje romantické schůzky ve dvou, a tak k nim dochází stále méně a méně. Kvalitní milující vztah však může být velmi naplňující. Jestlipak jste partnerce někdy přinesli jen tak květinu nebo jí poslali pohlednici s láskyplným textem? Líbáte se často a nečekaně?

Hravost je v partnerství stejně důležitá, jako když se navzájem podporujete v těžkých chvílích. Předává sdělení, že vám na druhém záleží, a oběma vám poskytne možnost na chvíli si odpočinout od každodenních problémů, kterým oba čelíte. Takže se často líbejte, držte se za ruce a obohaťte svůj svět zábavou. Naplánujte si, že spolu strávíte příjemnou chvilku alespoň jednou týdně.

Další tipy pro váš vztah viz Barton Goldsmith: 10 minut denně pro váš vztah, nakladatelství Portál.

Autor: Goldsmith, Barton  |  Štítky: čas, hra, partnerský vztah  
Sekce: Příprava na manželství | Krize v manželství | Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články