Kde hledat pomoc pro manželství?

22.6.2022

Kde hledat pomoc pro manželství? Zkušenosti křesťanských psychologů a manželských poradců dlouhodobě ukazují, že manželé nechávají svoje neshody a konflikty dlouho narůstat, až je na záchranu jejich manželství pozdě. S nadsázkou řečeno: přicházejí a „chtějí křísit mrtvolu“.

Proto jsme se rozhodli, že shromáždíme kontakty na dostupné poradny a připravíme letáčky k vyvěšení i k rozdávání. Rádi bychom upozornili, že konflikty k životu patří, že vztah také může onemocnět a hledat pomoc není ostuda, ale odpovědnost. Vždycky je lepší péče ambulantní, než na ARO, když už je vztah v kómatu.  Proto je dobré nenechat svůj vztah strádat a hledat pomoc včas.

Uvádíme kontakty na křesťanské poradny, které je možné manželům doporučit:

Praha

Plzeň

  • Psychoterapeutická poradna při plzeňském biskupství –  www.poradnaukaplicky.cz  – 606 710 631
  • Křesťanská pedagogicko psychologická poradna Praha, pobočka Plzeň (Klášter dominikánů, Jiráskovo nám. 30) – 377 477 273; mob.: 703 159 747, e-mail: zabrodska@kppp.cz

  • Poradna pro ženy a dívky – https://www.poradnaprozeny.eu/plzen/ – mob.: 731 064 036

Brno

Ostrava

Olomouc

Rožnov pod Radhoštěm

Frýdek Místek

 

Někde nabízejí terapii individuální, jinam je možné přijít v páru. Intervaly pro objednání jsou někde delší, jinde je možné přijít okamžitě. Někde je to služba hrazená, jinde je poskytovaná zdarma. Zájemcům rádi poskytneme podrobnější informace.

 

Štítky: krize v manželství, manželství – záchrana, obtíže v manželství, odpovědnost  
Sekce: Krize v manželství | Čas známosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články