Dá se na manželství připravit?

27.10.2015

Dá se na manželství připravit? Dlouholeté zkušenosti s přípravami na život v manželství mají Centra pro rodinu, kde se připravují většinou zájemci o církevní sňatek. Pěknou pozvánku na kurzy přípravy na manželství si připravilo Centrum pro rodinu v Olomouci ve formě videa na youtube.

Podívejte se na nový spot https://youtu.be/SgS-OWy7LaM. Lucie Cmarová z Centra pro rodinu v Olomouci v něm říká: "Snažíme se snoubencům ukázat, že existují krásná manželství, ale že je potřeba na nich pracovat." 

Samozřejmě, že není možné připravit se na všechny situace, které život přinese, ale určitě stojí zato investovat do přípravy na manželství energii a čas. I když se forma přípravy v jednotlivých diecézích mírně liší, cíle jsou stejné. Jednak předání informací, aby snoubenci mohli stát za každým slovem toho, co si vzájemně slibují. Dále prohloubení vztahu a utvrzení ve svém rozhodnutí, ale i prevence konfliktů – díky tréninku komunikace. Příprava může poskytnout také podporu na cestě za Bohem, a pokud se jí účastní víc párů, přínosem je i zážitek společenství.

Přípravy na manželství 

Praha: http://www.apha.cz/cpr-spolecne-pripravy

Brno: https://www.crsp.cz/nabizime/provazeni-a-poradenstvi/pripravy-na-manzelstvi/

Jihlava: https://prosnoubence.webnode.cz/

Olomouc: http://www.rodinnyzivot.cz/?q=node/699

Ostrava:  http://rodina.prorodiny.cz/rodina/programy-a-aktivity/bezprostredni-priprava-na-manzelstvi/

 
Sekce: Kurzy | Příprava na manželství   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články