V Karanténě

16.10.2020

V Karanténě Slavení neděle v čase nouzového stavu, kdy jsme rozptýleni po domácnostech a počty účastníků na bohoslužbách jsou buď velmi omezené, anebo se bohoslužby v kostele nekonají, může přinést nečekané obohacení. Zkusme nově objevit nedělní bohoslužbu a společně prožít radost ze setkání s Bohem a jeho slovem.

 

 

Pokud jste ještě neviděli, doporučujeme video Jak prožívat liturgii v rodině.

Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu v nouzovém stavu pandemie covid 19. Ke stažení v PDF jsou k dispozici texty pro dospělépro rodinu s dětmi i pro jednotlivce.

Rodičům k inspiraci dobře poslouží stránky V karanténě, které jsou součástí projektu Děti.víra.cz. Nově zde najdeme podsekce:

K aktuální neděli – materiály obsahují text nedělního evangelia s výkladem a pro děti černobílé a barevné obrázky ve dvou formátech (poslouží jako plakát, záložka, k nalepení či jako omalovánka), ale také podněty k zamyšlení pro mladší i starší děti a úkoly a hry, na celý týden. 

Katecheze k tématu – obsahuje větší tematické bloky, nad kterými můžete s dětmi pracovat dlouhodoběji. Objeví se zde nejrůznější podněty, katecheze, luštěnky, videa atd. Materiály budou určeny spíš pro děti mladšího školního věku. Současným tématem jsou podobenství, následovat bude blok o adventu a vánocích. 

Podněty a nápady – sekce obsahuje inspirační "všehochuť", zpravidla odkazy na další webové stránky se seznamy videí, s kreativní tvorbou, odkazuje na zdroje pro omalovánky a luštěnky, společné hry, ale také podněty pro společnou modlitbu a písničky.

Výborná jsou i nedělní kázání P. Romana Vlka, kněze olomoucké arcidiecéze v rámci projektu Vlčí doupě.

Podklady k přípravě na nedělní liturgii od různých autorů najdeme také na webu pastorace.cz spolu s dalšími užitečnými odkazy: 

Pojďme využít současné „volno“ – i když se nevídáme s ostatními, můžeme i doma slavit neděli, růst ve vztahu k Bohu, modlit se, zpívat, něco nového se dozvědět, něco vytvořit.

Štítky: modlitba, neděle, víra  
Sekce: Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články