Rodina je tým pro život

9.5.2022

Rodina je tým pro život V souvislosti s Mezinárodním dnem rodiny, který se slaví 15. května, se letos již po čtrnácté bude konat Týden pro rodinu ve dnech 7.–15. května 2022. Motem Rodina je tým pro život chtějí organizátoři vyzdvihnout nezaměnitelnost, nezastupitelnost a jedinečnost role každého člena rodiny.

Kromě akcí po celé zemi nabízejí organizátoři Týdne pro rodinu také pracovní list s názvem: Jak to u nás vlastně máme? Je možné si ho stáhnout a vytisknout

Pracovní list může posloužit rodině při společném posezení ke sdílení a k uvědomění si, jaké role jednotliví členové zastávají.

Co děláme pro společné dobro

Co je úkolem táty, mámy a každého z dětí? Jaký úkol má dědeček, babička, strýc teta, pokud s námi žijí ve společné domácnosti? Co každý z nich pro rodinu dělá? Co by bez něj chybělo, v čem je nepostradatelný? Od uvědomění si toho, co pro sebe děláme, už je jen krůček k tomu, abychom se ocenili za to, co je dobré a abychom si poděkovali.

Jak na to? Vezměte si velký formát papíru, pastelky nebo fixy a nakreslete si podle návodu velkou mapu. Můžete dokreslit další kopce a objekty v mapě, které znázorní oblasti vašeho rodinného života. Pracovní list obsahuje inspiromat oblastí rodinného života a hodnot, které si předáváme.

Každý z rodiny si vybere svou barvu a podle míry zapojení v činnostech vybarvuje objekty v mapě. Podle barev na jednotlivých kopcích poznáte, kdo a jak je zapojený do předávání hodnot, nebo do domácích prací. Cílem společného tvoření je přinést podněty, ne kritizovat druhé. A nezapomeňte ani na kojence, ten se sice „jen usmívá“, ale kolik radosti přináší.

Více na www.tydenprorodinu.cz/

Štítky: hodnoty, rodina, vděčnost  
Sekce: Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články