PLODNOST LÁSKA VĚRNOST JEDNOTA ÚCTA

Čas být spolu

14.5.2018

Čas být spolu Nemám čas, to se nedá stihnout, jak ušetřím čas ... Kdo by neznal takové nebo podobné povzdechy? Kolikrát za den nás napadnou… a kolikrát jim podlehneme. Bohužel nemáme pro vás žádný recept na to, jak se jich zbavit. Ale máme nabídku: Připojte se jako rodina nebo organizace a prožijte čas spolu.

Rodinný svaz ČR (dříve Asociace center pro rodinu) vyhlašuje již tradiční Týden pro rodinu kolem 15. května. Tento den byl v roce 1994 na valném shromáždění Organizace spojených národů ustanoven Mezinárodním dnem rodiny. V letošním roce proběhne Týden pro rodinu mezi 12.–20. květnem 2018. 

Bude to již jedenáctý ročník Týdne pro rodinu, týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně trávenému času. Hlavním motem letošního ročníku je – Čas být spolu. 

Smyslem Týdne pro rodinu je ocenit všechno dobré, co v rodinách nacházíme: místo důstojného růstu i stárnutí, nekonečnou trpělivost při výchově, obětavost i velkorysost, úsilí investované do budování kvalitních vztahů, solidaritu, úctu a věrnost. 

Statistiky říkají, že více než polovina rodičů školáků není spokojena s množstvím času, který věnuje svým dětem a jen třetina rodičů je spokojena s množstvím času, který věnuje svému protějšku. 

Čas totiž nejsou jen peníze. Kdo investuje čas v rodině, investuje do vztahů. Týden pro rodinu nabízí mnoho příležitostí. Informace o akcích v celé republice najdete pohromadě na speciálním webu Týdne pro rodinu https://tydenprorodinu.cz/. 

Štítky: čas, rodina, děti, radost, rituály, rodiče  
Sekce: Povzbuzení | Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články