Čas být spolu

14.5.2018

Čas být spolu Nemám čas, to se nedá stihnout, jak ušetřím čas ... Kdo by neznal takové nebo podobné povzdechy? Kolikrát za den nás napadnou… a kolikrát jim podlehneme. Bohužel nemáme pro vás žádný recept na to, jak se jich zbavit. Ale máme nabídku: Připojte se jako rodina nebo organizace a prožijte čas spolu.

Rodinný svaz ČR (dříve Asociace center pro rodinu) vyhlašuje již tradiční Týden pro rodinu kolem 15. května. Tento den byl v roce 1994 na valném shromáždění Organizace spojených národů ustanoven Mezinárodním dnem rodiny. V letošním roce proběhne Týden pro rodinu mezi 12.–20. květnem 2018. 

Bude to již jedenáctý ročník Týdne pro rodinu, týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně trávenému času. Hlavním motem letošního ročníku je – Čas být spolu. 

Smyslem Týdne pro rodinu je ocenit všechno dobré, co v rodinách nacházíme: místo důstojného růstu i stárnutí, nekonečnou trpělivost při výchově, obětavost i velkorysost, úsilí investované do budování kvalitních vztahů, solidaritu, úctu a věrnost. 

Statistiky říkají, že více než polovina rodičů školáků není spokojena s množstvím času, který věnuje svým dětem a jen třetina rodičů je spokojena s množstvím času, který věnuje svému protějšku. 

Čas totiž nejsou jen peníze. Kdo investuje čas v rodině, investuje do vztahů. Týden pro rodinu nabízí mnoho příležitostí. Informace o akcích v celé republice najdete pohromadě na speciálním webu Týdne pro rodinu https://tydenprorodinu.cz/. 

Štítky: čas, rodina, děti, radost, rituály, rodiče  
Sekce: Povzbuzení | Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články