Ztráty a nálezy v manželství

14.2.2022

Ztráty a nálezy v manželství Národní týden manželství kolem svátku svatého Valentina je každoročně příležitostí udělat něco pěkného pro svého partnera. Projevit mu svoji lásku a oživit vztah, který potřebuje průběžnou péči. Letošní moto Ztráty a nálezy? je pozváním k zamyšlení.

Možná jsme v našem vztahu něco ztratili a potřebujeme to znovu najít a obnovit?

Pro jiné je třeba manželství strašákem, díky kterému ztratí mnoho ze své nezávislosti, svobody a životního stylu a možností.

Upřímná věta jednoho manžela je velkým povzbuzením: „Nedokázal jsem si představit, co všechno budu v manželství muset odevzdat, ale zároveň jsem ani v nejmenším netušil, co všechno v manželství dostanu.“

A tak naše zamyšlení může vést k uvědomění, co jedinečného v manželství získáváme? Co nalezneme tím, že něco ztratíme nebo se toho vzdáme? Manželství nám třeba pomáhá ztratit iluze o sobě samých a líp porozumět sobě ve svých údolích a vrcholech – najít sami sebe.

Jak najít vzájemnou úctu a cit tam, kde se vytrácí nebo se ztratily úplně?

Jak se vyrovnat se ztrátou partnera, kterou během epidemie prožilo mnoho manželů a najít sílu jít dál?

Jak najít nový směr v manželství, když naše děti vylétly z hnízda a my ztratili středobod, jemuž jsme věnovali většinu naší péče a energie. Moto Týdne manželství nese mnoho významů, zkuste si najít ten, který bude inspirovat právě vás.

Více informací o programech v rámci NTM najdete na www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com/tydenmanzelstvi

Štítky: očekávání, partnerský vztah, potřeby, poznávání  
Sekce: Krize v manželství | Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články