Život je plný nedokonalých věcí

4.2.2019

Život je plný nedokonalých věcí Po dlouhém těžkém dni v práci postavila maminka před tatínka marmeládu, máslo a talíř s hodně připálenými topinkami.

Vzpomínám si, že jsem čekal, až si toho všimne. I když si toho opravdu všiml, vzal si topinku, usmál se na maminku a zeptal se mě, jak jsem se měl ve škole. Už nevím, co jsem odpověděl, ale vidím ho jako dnes, jak si maže máslo a marmeládu na připálenou topinku a celou ji sní. Když jsem toho večera vstal od stolu, slyšel jsem, že se maminka tatínkovi za ty spálené chleby omlouvá.

Nikdy nezapomenu na to, co odpověděl můj otec: „Nic si z toho nedělej, někdy mi přijdou k chuti i trochu připálení topinky.“

Později jsem šel dát tatínkovi pusu na dobrou noc a zeptal se ho, jestli mu ty připálené topinky opravdu chutnaly. Objal mě a řekl: „Tvoje maminka měla moc těžký den v práci, je utahaná a připálená topinka nikoho nezabije. Kousek spáleného chleba nesmí ublížit srdci.“

Život je plný nedokonalých věcí. Naučit se přijímat nedostatky a rozhodnout se vážit si toho, v čem jsou druzí jiní, je jednou z nejdůležitějších věcí při vytváření zdravého a trvalého vztahu.

Bruno Ferrero: Balzám pro dušiPortál 2018.

 

Autor: Ferrero, Bruno  |  Štítky: láska v manželství, odpuštění, výchova, život  
Sekce: Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články