Zátoka humoru

30.3.2023

Zátoka humoru Do autobusu, který vozí pasažéry do ženevského Starého města, přistoupil jednoho dne starší manželský pár. Vypadali velmi šťastně, smáli se a vesele si povídali se šoférem, který je podle všeho znal. Všem cestujícím oznámili, že právě dnes slaví šedesát let od svatby, a všichni jim začali blahopřát.

Protože jsem od přírody zvědavá, zeptala jsem se jich, jak je možné, že spolu tak dlouho vydrželi. Podívali se na sebe jako dva spiklenci a s odpovědí vůbec neváhali: „To díky humoru, milá paní! Víte, nebylo to vždycky snadné, ale my jsme se snažili smát se všemu, co nás potkávalo, i sami sobě!“

Společně se smát

Společně se smát a spontánně se bavit, to je určitě jeden z klíčů ke vztahu na celý život. Když dokážeme svou drahou polovičku upřímně rozesmát nebo když se dokážeme společně chechtat jako dvě velké, bezstarostné děti, prohlubuje se tak naše vzájemná blízkost. Cítíme, že patříme k sobě, že nemusíme před druhým nic skrývat a že nás život baví!

Umět se zasmát sám sobě je znamením inteligence a otevřenosti. Díky této schopnosti se můžeme na všechno, co prožíváme, podívat z nadhledu, můžeme se oprostit od napětí nebo upustit od hádky. Smích ale samozřejmě nedokáže vyřešit všechno. Neměl by se stát prostředkem na odvrácení pozornosti a neměl by nahrazovat rozhovor o důležitých věcech. Smějme se, když je nám spolu dobře, smějme se, když chceme uvolnit napětí a ukázat, že se nebereme příliš vážně, ale nenahrazujme smíchem dialog a vzájemnou komunikaci!

  • Vzpomeňte si na chvíli, kdy jste se spolu od srdce zasmáli, a povídejte si o tom.
  • Co jste tehdy cítili?

Zdroj: Carolina Costová: Manželství je dobrodružství ve dvou. Karmelitánské nakladatelství 2019.

Autor: Costová, Carolina  |  Štítky: láska, radost, vztahy  
Sekce: Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články