365 připomenutí, že jste tu VY DVA

3.5.2018

365 připomenutí, že jste tu VY DVA Milá kampaň VY DVA zahájila na začátku března pozitivní diskuzi o manželství. Potrvá 365 dnů, protože manželství je práce na celý rok, na sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodin denně. V čem spočívá? Lidé různých věků a profesí odpovídají na otázku, co ten den udělali pro svého manžela či manželku.

 
A jak  to máte VY DVA?

Unikátní odpovědi manželů na otázku "Co jste dnes udělali pro svou manželku nebo svého manžela?" jsou zveřejňovány denně na facebookovém profilu kampaň VY DVA a na webu www.vydva.cz. Do kampaně se už zapojilo několik známých osobností, ale respondenty se mohou stát všichni, kterých se téma dotýká. Stačí pomocí elektronického formuláře odpovědět na otázku: Co jsem dnes udělal pro svoji manželku? Co jsem dnes udělala pro svého manžela? Je potřeba doplnit jméno, počet let v manželství a povolání. Vzhledem k osobnímu rázu kampaně je nutné přiložit i fotografii.

Iniciátorkou kampaně je Dana Kalistová, ředitelka Kreativní agentury R51. Manželství pro ni znamená spojení lidí, kteří si stanovili společný cíl. „Je to slib a víra, že to, co dělám, dává smysl. Manželství je určitá forma přísahy, která je pro pevné soužití důležitá,“ říká Dana Kalistová. Více se dočtete v jejím rozhovoru pro časopis BarbarKampaň je projektem nadšenců, není nikým financovaná, je to volnočasová aktivita pár lidí, které téma zaujalo.

Šance mluvit o manželství pozitivně

Impulzem pro kampaň VY DVA byla skutečnost, že se o manželství většinou diskutuje až ve chvíli, kdy přestává fungovat a svazky krachují. Přitom život v něm přináší tolik pěkného. Pozitivní kampaň dává lidem šanci, aby o manželství mluvili i tehdy, pokud jim funguje.

Zvlášť v období, kdy se život manželů točí hodně kolem malých dětí, je potřeba nepřestat myslet taky jeden na druhého. Aktivně hledat čas, který manželé stráví jen spolu. I kdyby to bylo denně pouhých patnáct minut. Není to moc, ale na vztahu to bude znát. Vaše úsilí přinese ovoce ve chvíli, kdy děti začnou vylétat z hnízda a opět zůstanete jen vy dva. Inspiraci, co všechno můžete dělat pro svého manžela nebo manželku, abyste si navzájem projevili lásku, najdete na www.vydva.cz.

(jš)

Štítky: láska v manželství, čas, hodnota manželství, radost z manželství  
Sekce: Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články