Oslava Valentýna trochu jinak

1.2.2021

Oslava Valentýna trochu jinak Tradiční pouť kolem svátku sv. Valentina letos proběhne 13. 2. trochu jinak než obvykle. Ale přesto osobně, naživo, offline... Pro zamilované – snoubence i manžele je připravené netradiční individuální putování po Vyšehradě.

V čase, kdy není možné uspořádat Valentinské zastavení pro snoubence, ani poutní bohoslužbu v bazilice sv. Petra a Pavla, zveme k individuálnímu putování. Vyšehrad je místem, které k zamyšlení přímo vybízí. Vstupuje se mohutnými branami s pevnými základy, z Vyšehradských hradeb je výhled do daleka, Český Slavín zase evokuje zamyšlení nad našimi kořeny… Celkem na dvojice čeká sedm zastavení s podněty k partnerskému rozhovoru. Součástí bude i návštěva  baziliky sv. Petra a Pavla, kde se uchovávají ostatky sv. Valentina a 13. 2. budou vystavené od 10 do 17 hodin.

Abychom vám mohli včas poslat podrobný itinerář k putování, přihlaste se pomocí elektronického formuláře

Jak nabídku využijete, bude jen na vás. A pokud nebudete moci připutovat na Vyšehrad naživo, nabízí se i možnost putování virtuálního díky mapě areálu a Vyšehradským 3D prohlídkám

Podle křesťanské tradice je Valentin patronem zasnoubených dvojic, šťastného sňatku, lásky a zamilovaných. Dnes se jeho jméno stalo spíš synonymem romantiky, ale i ta se musí ve vztahu pěstovat. A tak i letošní pouť se může stát pěkným společným prožitkem a posilou pro partnerský vztah. Protože sv. Valentin párům drží palce. 

Štítky: pouť, sv. Valentin, Vyšehrad, zamilovaní  
Sekce: Čas známosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články