Na Vyšehrad za sv. Valentinem

15.2.2024

Na Vyšehrad za sv. Valentinem Tradiční pouť kolem svátku sv. Valentina přivádí na staroslavný Vyšehrad dvojice v různé fázi vztahu. Zamilované páry neopomenou navštívit baziliku sv. Petra a Pavla, kde se uchovává ostatek sv. Valentina. Pokud byste si procházku-pouť chtěli zpestřit, nabízíme průvodce s úkoly na zamyšlení nad našimi kořeny a křídly.

Valentinská procházka s úkoly

Vyšehrad je místem, které k zamyšlení přímo vybízí. Vstupuje se mohutnými branami s pevnými základy, z Vyšehradských hradeb je výhled do daleka, Český Slavín evokuje zamyšlení nad našimi kořeny… Celkem na dvojice čeká sedm zastavení s podněty k partnerskému rozhovoru. Součástí bude i návštěva  baziliky sv. Petra a Pavla, kde se uchovávají ostatky sv. Valentina a 17. 2. budou vystavené od 10 do 17 hodin.

Průvodce k pouti-procházce ke stažení ZDE

Jak nabídku využijete, bude jen na vás. A pokud nebudete moci připutovat na Vyšehrad naživo, nabízí se i možnost putování virtuálního díky mapě areálu a Vyšehradským 3D prohlídkám

Podle křesťanské tradice je Valentin patronem zasnoubených dvojic, šťastného sňatku, lásky a zamilovaných. Dnes se jeho jméno stalo spíš synonymem romantiky, ale i ta se musí ve vztahu pěstovat. A tak i letošní pouť se může stát pěkným společným prožitkem a posilou pro partnerský vztah. Protože sv. Valentin párům drží palce. 

Štítky: pouť, sv. Valentin, Vyšehrad, zamilovaní  
Sekce: Čas známosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články