Tři polibky

14.11.2022

Tři polibky Byli svoji už dvacet čtyři let. Pokaždé, když se loučili, byť třeba na jediný den, si vyměnili tři polibky. Jejich děti a přátelé se tomu zvyku smáli. „Jste jako ruská šlechta!“ říkali. „Tam se také líbají vždycky třikrát. Ale proč to děláte vy?“

Muž jim to jednou s úsměvem vysvětlil: „Ty tři polibky nejsou jen loučením, ale také připomínkou plnosti a významu našeho manželského svazku.

 

První polibek je za srdce a vyjadřuje, jak jsou naše srdce spojena v lásce a vzájemném porozumění.

Druhý polibek je za mysl. Naše mysli se shodují a skrze mnoho zkoušek a otřesů jsme spojili tyto myšlenky do jednoho výrazu naší lásky. Někdy nejsme v některých otázkách zajedno, ale když se jedná o důležité a významné rozhodnutí, jsme jedna mysl.

Třetí polibek je poděkováním za to, že jsou naše duše v souladu, který bude věčný. Tuto harmonii jsme získali za léta tvrdé práce na svém vztahu.

Takže mě vaše posměšky nevadí, protože znám, cítím a prožívám skutečný význam našich tří polibků. A vědomí, že to moje žena vnímá stejně, mi přináší klid a spojuje nás ještě víc.

Bruno Ferrero: Požehnání pro duši. Nakladatelství Portál.

Salesián Bruno Ferrero vydal v Portále řadu knih pro potěchu duše, naposledy např. Hvězdy pro dušiRosa pro dušiSvítání pro duši nebo Hostina pro dušiNový soubor krátkých duchovních příběhů a zamyšlení známého salesiánského autora dává opět podněty pro osobní rozjímání, společnou četbu nebo jen pro chvíle, kdy potřebujeme potěšit a povzbudit.

 

Autor: Ferrero, Bruno  |  Štítky: jednota, láska v manželství, vděčnost, věrnost  
Sekce: Povzbuzení | Věrnost   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články