Kdo Ti vypnul mozek?

17.9.2019

Kdo Ti vypnul mozek? Měli jste někdy konverzaci s opačným pohlavím a prostě jste si nerozuměli? Zdálo se, že se každé slovo ztrácí v překladu. Bez ohledu na to, jak věci řeknete, vaše zpráva zůstane nepochopená. Ptáte se sami sebe: "Co je tu za problém? Proč nemohu rozumět tomu, co říkám? Skoro jakoby někdo vypnul tlačítko v jejich mozku!"

Navzdory nejlepším snahám profesorů a sociálních aktivistů během posledních několika desetiletí se tato základní pravda nezměnila: Muži a ženy nejsou stejní. Nemyslíme stejně, nemluvíme stejně, ani se nechováme stejně. Tyto rozdíly nejsou výsledkem působení našeho prostředí a naší výchovy – jsou v nás zabudovány záměrně již od počátku. Muži a ženy jsou stvořeni tak, aby se vzájemně doplňovali skrze své jedinečné silné stránky. Kniha Kdo ti vypnul mozek? poskytuje mnoho důležitých poznatků, které pomohou lépe porozumět mnohdy záhadnému chování opačného pohlaví, a také praktické rady pro zlepšení vztahů.

Kniha na stránkách nakladatelství

Dr. Caroline Leaf pracuje od roku 1985 v oboru kognitivní neurovědy. Specializovala se na traumatické poranění mozku (TBI) a poruchy učení. Zaměřila se zejména na „vědu o myšlení“ (její vlastní termín) ve vztahu k myšlení a učení. Vypracovala geodetickou teorii zpracování informací a v 90. letech uskutečnila některé průkopnické výzkumy neuroplasticity mozku, jež ukázaly, jak se mozek může měnit prostřednictvím mysli. Výsledky svého výzkumu aplikovala dr. Leaf v téměř dvacetileté klinické praxi. Dnes přednáší a školí o těchto poznatcích po celém světě. Caroline a její manžel Mac žijí se svými čtyřmi dětmi v texaském Dallasu. 

 

Autor: Leaf, Caroline  |    
Sekce: Knihy   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články