Taky jste psali dopisy Ježíškovi?

20.12.2021

Taky jste psali dopisy Ježíškovi? Dvě maminky Marie Doležalová a Michaela Záleská si vysnily knížku, ve které oslovily různé celebrity, aby napsaly dopis Ježíškovi. Chtěly knížku, která vydělá peníze pro nadaci Pomozte dětem. Nakonec se ukázalo, že jim nejen pomohla věřit ve vlastní přání, ale taky je hodně naučila, např. že zázraky se dějí.

Milý Ježíšku!

Už od dětství Ti moc ráda píšu. Tentokrát bych Ti nejprve chtěla moc poděkovat, že jsi na začátku našeho letopočtu přišel na Zemi a narodilo ses jako docela obyčejné dítě. Byla to událost tak veliká, že si ji už 2000 let každoročně o Vánocích připomínáme a počítáme od té doby náš letopočet.

Vánoce jsou pro mnoho lidí krásný čas, v domech se rozsvěcují stromečky a pod nimi je spousta dárků. Ale ne všechny rodiny jsou na tom stejně. To Ty vlastně dobře víš, když Tě maminka čekala, byla s manželem zrovna na cestách a nikde nenašli místo, tak ses narodil ve chlévě, pak zase museli i s Tebou utíkat do cizí země, protože jim hrozilo velké nebezpečí. Víš tedy moc dobře, že ne všechny děti mají svou rodinu, rodiče, ne všechny žijí v klidu a míru. Dobře víš, co je to být chudý, odstrčený, jiný než ti ostatní.

Když jsem byla malá, psala jsem Ti o hračky, kolo a knížky. Ne všechno jsem pak od Tebe pod stromečkem našla, ale co tam bylo vždycky, to byla radost, láska a důvěra. A tak bych si letos moc přála, aby všechny děti našly pod stromečkem kromě vysněného dárku také lásku, přijetí a teplo domova. Vím, že spoustu věcí neděláš sám, ale přeješ si, aby lidé s Tebou spolupracovali, necháváš na nich, jestli se rozhodnou rozdělit s druhými, podívat se kolem sebe, darovat úsměv, dobré slovo, přátelství, a to se ne vždycky podaří. Přesto bych si moc přála, kdyby se každý člověk na zemi alespoň maličko dokázal takhle rozhodnout, maličko odložit předsudky, maličko vykročit směrem k druhému, aby nám lidem na světě bylo dobře, protože kvůli tomu jsou celé Vánoce.

Tvoje sestra Angelika

Angelika Pintířová, sestra boromejka, moderátorka.

Dopisy Ježíškovi, uspořádaly Marie Doležalová a Michaela Záleská. Z každé prodané knihy jde 100 Kč na sbírku Pomozte dětem. Nakladatelství Portál, 2021.

Další autoři dopisů: Eliška Balzerová, Ludmila Molínová, Aňa Geislerová, Petr Vaněk, Ewa Farna, Arnošt Goldflam, Marika Šoposká, Petra Nesvačilová, Martin Hofmann, Klára Trojanová, Dagmar Havlová, Petr Horáček, Kristína Tormová, Ivan Lupták, Petr Vydra, Karel Janák, Hana Štosková, Sandra Silná, Halina Pawlowská, Pavel Šimák, Lukáš Pavlásek, Bolek Polívka, Robert Fulghum.

Štítky: důvěra, láska, radost, Vánoce, zázrak  
Sekce: Rodina s dětmi | Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články