Co očekává dcera od svého otce

11.7.2022

Co očekává dcera od svého otce Prázdniny jsou časem jako stvořeným k pěstování vztahů v rodině. Víte, jak důležitou osobou je pro dceru její otec? Co od něj potřebuje slyšet? Otec a organizátor víkendů pro otce a syny má zkušenosti s dospívajícími. Nabízí osm tezí jako inspiraci otcům, kteří si přejí svým dcerám co nejvíc prospět.

 

 

 

  1. Je mnoho žen, které jejich otcové nikdy nepřijali, a tím v nich vypěstovali pocity méněcennosti, nejistoty, strachu, odcizení a osamělosti.
  2. Když otec opustí svou ženu a dceru, má to často za následek, že v dospělosti neočekává dcera od mužů lásku a bojí se vstoupit do důvěrného vztahu.
  3. Když má dcera dostatek lásky od svého otce, není nucená ji v dospívání hledat všude kolem a dokáže si ve vztahu s mužem zanechat odstup.
  4. Dcera musí cítit, že je nejen milována, ale musí zakusit i pocit bezpečí.
  5. Když dceru pochválí otec, je to desetkrát víc než když ji chválí její matka.
  6. Odpověď na otázku, zda je krásná, hledá dcera u svého otce.
  7. Proto otec nikdy nesmí kritizovat svou dceru kvůli vzhledu či váze, jinak jí způsobí celoživotní problém se sebevědomím. Naopak ji musí ubezpečovat, že je krásná.
  8. Dcera si vytváří první vztah k muži skrze svého otce a pro její budoucí partnerský vztah se svým mužem je tato zkušenost naprosto zásadní. Jeho moc žehnat nebo zmrzačit je pro dceru stejně významná jako pro syna.

František Růžička, organizátor víkendů pro otce s dospívajícím synem, viz http://www.centrumprorodinu.cz/OtecSyn.html

Autor: Růžička, František  |  Štítky: bezpečí, přijetí, rodiče, výchova  
Sekce: Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články