S papežem Františkem o mši svaté

25.1.2019

S papežem Františkem o mši svaté Skripta pro společenství manželů a rodin pro rok 2019 již tradičně vydalo Centrum pro rodinný život v Olomouci. Obsahují náměty na program deseti setkání během kalendářního roku. Tentokrát autoři čerpali z promluv papeže Františka, které věnoval mši svaté a jejímu prožívání.

Obsah textů tvoří z velké části papežovy katecheze, místy je text doplněn návrhy, jak lze jeho slova přenést jednotlivým účastníkům mše i do rodin. Odkaz na plné znění promluv papeže Františka, které se uskutečnily v období od listopadu 2017 do dubna 2018, najdeme v poznámkách pod čarou v úvodu každého tématu.

Setkání první: Mše je modlitba 

Setkání druhé: Mše je památka Kristova velikonočního tajemství

Setkání třetí: Úkon kajícnosti, Sláva na výsostech Bohu a vstupní modlitba

Setkání čtvrté: Bohoslužba slova, dialog mezi Bohem a Jeho lidem

Setkání páté: Bohoslužba slova – evangelium a homilie

Setkání šesté: Bohoslužba slova – vyznání víry a přímluvy

Setkání sedmé: Slavení eucharistie – eucharistická modlitba

Setkání osmé: Slavení eucharistie – Otčenáš a lámání chleba

Setkání deváté: Slavení eucharistie – přijímání

Setkání desáté: Závěrečné obřady mše

 

„Poklad svého spojení s Kristem nosíme v hliněných nádobách a neustále se potřebujeme vracet k svatému oltáři, dokud neokusíme v plnosti blaženou účast na Beránkově svatební hostině v ráji.“  Papež František

 

Materiály jsou k dispozici zdarma – pro jednostranný tisk ke stažení zde, pro oboustranný tisk a následné svázání (posunutý okraj tisku) ke stažení zde. Pokud nemáte možnost vytisknout, můžete se obrátit na CPRŽ – za náklady a poštovné je rádi připraví a pošlou poštou. Objednávejte na: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, Olomouc. Tel.: 587 405 250, mobil: 720 110 750, e-mail: rodina@arcibol.cz. 

Prosba o zpětnou vazbu: Autoři budou vděčni za zpětný ohlas. Pokud si skripta stáhnete, pošlete zprávu na rodina@arcibol.cz, kde napíšete že skripta užíváte ve společenství, které se schází ...(místo splečenství). Společenství se schází v intervalu ... (jednou měsíčně, dvakrát měsíčně, či jinak – uveďte). Každý zpětný ohlas je motivací pro další práci.

 

Štítky: František - papež, manželé, program, společenství  
Sekce: Programy | Texty papeže Františka   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články