Výzvy, vztahy, odpuštění v manželství

19.6.2023

Výzvy, vztahy, odpuštění v manželství Přijměte pozvání na on-line seminář, který probíhal v rámci Týdne pro rodinu a je možné si jej stále zakoupit. Mediátor a manželský konzultant Jan Zajíček ukazuje jak může výchova dětí negativně zasahovat do vztahu manželů, ale hlavně ukazuje cestu, která vede ke skutečnému odpuštění.

„Člověk ve své přirozenosti je vztahový tvor. Aby mohl prožít šťastný život, potřebuje k tomu druhého člověka a potřebuje prožívat naplněnost v oblasti toho, že je schopný, spojený a spolupodílející se. Pokud to nemá, tak reaguje i na blízké lidi velmi negativně, agresivně, nepochopitelně. Pochopit fungování našeho lidství je základním úkolem a poznat tento princip je důležité právě proto, abychom byli schopni si navzájem v aktuální čas dávat své skutečné dobro. Pokud toho nejsme schopni, tak si navzájem vnucujeme svou představu o dobru toho druhého a můžeme mu tím i ubližovat. Takže se ve své práci snažím nabídnout obraz funkčního lidství a také naučit se odpouštět. Protože o odpuštění se všude mluví, ale reálně se tomu nikde neučí. Spousta lidí říká: My si odpouštíme, a přitom mluví o věcech starých pět, deset let s velkou bolestí. A to je důkaz toho, že to odpuštění nefunguje,“ říká Jan Zajíček v úvodu k semináři. 

Seminář obsahuje tři přednášky:

  1. Téma: Manželství a děti: Jak může výchova dětí negativně zasahovat do vztahu manželů?
  2. Téma: Co nám narušuje vztahy aneb O odpuštění
  3. Téma: Tři rodinné vztahy: manželé, děti, prarodiče (širší rodina, přátelé)

Na seminář je nutné se přihlásit na https://rodinnyzivot.cz/2023/03/27/online-seminar-vyzvy-vztahy-a-odpusteni-v-manzelstvi/ 

Je zpoplatněný částkou 300 Kč na účet: 2800068926/2010 (Fio banka), VS: 523, do poznámky pro příjemce uveďte opět email jako do přihlášky. Po obdržení a spárování platby dostanete na uvedený email informace a přístupové údaje. Jednotlivá videa si pak můžete shlédnout kdykoliv budete chtít.

Autor: Zajíček, Jan  |  Štítky: odpuštění, rodina, vztahy  
Sekce: Krize v manželství | Kurzy | Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články