Gaigg, Daniela

  • Dobrodružná cesta mámy k sobě samé (článek) Dobře známá hračka matrjoška výstižně znázorňuje, že cesta mámy k sobě samé vede do hloubi srdce. Vrstvu za vrstvou mámy-matrjošky můžeme postupně odhalovat, tím, že jsme k sobě všímavější. Vědomě vnímáme, jak se cítíme, jaká potřeba se v nás ozývá.
  • Každý den můžeme prožít všímavě (článek) Jedním z doporučení, která najdete v knížce Výchova bez ponižování je – znovu najít všímavost. Téma všímavosti je součástí vnitřního nastavení, na kterém se zakládá rovnocenný vztah. Prakticky všechno, co děláme, můžeme dělat všímavě, nebo nikoliv: dýchat, jíst, chodit, mluvit, vařit, dívat se, pít, setkávat se s (vnitřním ) dítětem, smát se, milovat; zacházet s lidmi, zvířaty a úplně všeobecně s přírodou…
  • Máte chuť si hrát? (článek) Psycholožka Linda Syllaba společně s Danielou Gaigg sdílejí své zkušenosti a podněty pro maminky, které hledají cestu jak nevyhořet. Jak najít sílu a vymezit si čas na regeneraci a péči o sebe. Jak získat trvalý pocit dostatečné sebehodnoty. Malá ochutnávka ukazuje, že si nemusíme hrát tak, jak nás to nebaví.
  • Padesát odstínů mámy (článek) Matkám, které z lásky k rodině ztrácejí samy sebe a všem ženám, které zapomněly, jak báječná a skvělá stvoření jsou, věnují Daniela Gaigg a Linda Syllaba svoji knížku Máma v pohodě. Spolu s nimi se zamyslíme nad tím, jaký obraz matky jsme získaly.
  • Proč se vlastně tolik zlobíme? (článek) Jako rodiče trpíme utkvělou představou, jak by mělo všechno probíhat. Máme určité závazky, musíme například chodit včas do práce, ale i ideály, jak by měla vypadat „správná výchova“, a to nás zas a znovu přivádí do situace, kdy se neřídíme vztahy.

Sekce: Autorský rejstřík   |   Tisk   |   Poslat stránku známému