Jaký je důvod, proč se berete?

15.4.2024

Jaký je důvod, proč se berete? Elias Vella je známý exorcista, jeho dlouholeté zkušenosti s vnitřním uzdravováním jsou laskavé a vzácné. Když poskytoval poradenství, nejčastěji se setkává s rodinnými problémy, a tak jeho rady pro manžele stojí za zamyšlení.

P. Elias Vella často kladl snoubencům otázku: „Jaký je důvod, proč se berete?“ Muž řekne: „Chci být milovaný!“ Žena odpoví také: „I já chci být milovaná!“ Tak se jich rovnou zeptá: „Když se oba berete proto, že chcete být milovaní, kdo vás bude milovat? Musíte si na to někoho najít!“

Všichni si musíme připomínat, že skutečným důvodem k manželství je, abychom se učili milovat toho druhého. Když miluji, ovocem je, že jsem také milovaný. To je výsledek darující lásky. Když ale žádám, abych byl milovaný, a určuji druhému povinnosti, to není dobrá půda pro pevné manželství.

Smích je dobrou prevencí proti rozvodům

Když manželé prožívají svůj život v mrzutosti a smutku, nemohou se společně radovat ze života. Smích je součástí komunikace a říká nám: „Cítím se s tebou dobře. Jsem s tebou šťastný. Dáváš mi pocit jistoty a bezpečí.“

Není to jediná prevence před rozvodem, ale může pomoci. Existuje mnoho dalších drobných věcí, které fungují a činí manželství kompletním: objetí, polibek nebo slovo povzbuzení a uznání.

Další inspirativní myšlenky najdete v knížce: Exorcista Elias Vella. Ďábel se nás bojí (v rozhovoru s Martinem Ližičiarem). Nakladatelství BeneMedia.

Autor: Vella, Elias  |  Štítky: bezpečí, láska v manželství, povzbuzení, rozvod  
Sekce: Povzbuzení | Čas známosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články