Slepota

3.8.2020

Slepota Staří manželé oslavili 50 let šťastného společného života. Druhý den žena připravovala snídani pro sebe a pro manžela, tak jako vždy po mnoho let.

 

Jako vždy rozkrojila housky a namazala je máslem.

Jako vždy chystala pro manžela spodky housek a pro sebe vršky, tak, jak to on měl rád. Ale dnes z ničeho nic se v ní něco vzepřelo a rozhodla se, že si vezme spodky housek ona. Má ty měkoučké spodky přece raději než vršky a vždy se jich vzdávala pro manžela. Ať se jednou také zapře on pro ni!

Jaké ovšem bylo její překvapení, když se muž rozzářil a políbil ji.

Řekl: „Miláčku, skoro padesát let čekám, jestli dostanu své oblíbené křupavé vršky.

„Ale,“ vykoktala zmateně žena „vždyť tehdy při naší první společné snídani po svatbě – vidím to, jako by to bylo dneska – sis vzal dolní část housek a řekl jsi: „Raději si vezmu tyhle!

„Nu ano, miláčku, tehdy jsem měl zrovna v ústech afty a pak už jsi mi vždy dávala automaticky spodky housek, tak jsem myslel, že ty máš taky ráda jako já křupavé vršky, a tak jsem se zapřel…

Taky je mi  o blízkých vše jasné, mám je přečtené, ničím mě už nemohou překvapit?

Každý člověk je po stránce přirozené, a tím více nadpřirozené, tajemstvím, které nezná plně ani on sám a nepozná ho ani nejlepší psycholog. To neznamená, že je snad psychologie pro křesťany k ničemu a že nemůže pomoci. Tajemství hlubiny duše ale zná jen Bůh, jehož obrazem člověk je.

Se svolením zpracováno podle knihy: Jitka Krausová, Příběhy moudrosti, kterou vydalo nakladatelství A.M.I.M.S. z.s.Redakčně upraveno.

Další příběhy o manželství též na https://www.pastorace.cz/tematicke-texty/o-manzelstvi.


 

Autor: Krausová, Jitka  |  Štítky: láska v manželství, manželství – etapy, věrnost, vztahy  
Sekce: Láska | Povzbuzení   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články