O nesnázích v manželství

17.9.2019

O nesnázích v manželství Jak je včas rozpoznat a hledat cestu dál. P. Aleš Opatrný během své dlouholeté kněžské služby poznal řadu manželských párů. Některé zvládly neuvěřitelné obtíže, a jejich manželství přesto přežilo. Ani série špatných rozhodnutí nemusí končit rozpadem manželství. Když se tak totiž stane, bolest všech zúčastněných je nesmírná.

Žádné manželství není procházka růžovým sadem, těžkosti se nevyhnou nikomu. Manželé dělají chybná rozhodnutí, ale ta by neměla vést k jejich definitivnímu rozchodu. Je třeba se vyvarovat dvou extrémů: vědomé lehkomyslnosti a přehnané ustaranosti. Hrozby a problémy nemusí znamenat katastrofu. „Je třeba hledat cestu dál – a ne cestu k ukončení vztahu a společného života,“ říká s nadějí autor.

Kniha na stránkách nakladatelství.

Doc. Ing. Aleš Opatrný, Th.D. (* 1944), kněz pražské arcidiecéze, založil a dvacet let vedl Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském a zastával úřad biskupského vikáře pro pastoraci. V současnosti vyučuje na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pastorální teologii. V Karmelitánském nakladatelství mu vyšly knížky: Credo (2013), Apoštol Pavel (2008), Cesty pastorace v pluralitní společnosti (2006), Pastorace v postmoderní společnosti (2001) a jiné.

Autor: Opatrný, Aleš  |    
Sekce: Knihy   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články