Nejkrásnější jesličky, to je rodina

29.12.2022

Nejkrásnější jesličky, to je rodina Tvé dítě spí. Budeš ho v noci pozorovat. Je to tak krásné, ta nevinnost, která se vám narodila. Jsou to jesličky, které máš doma celý rok.

Tvoji staří rodiče čekají, až jim zavoláš nebo až je navštívíš. Jsi pro ně jako Tři králové. Rozhodl/a ses nechat je u sebe až do konce. Tolik jiných je rychle odloží do hospice. Pro tebe by však bez nich zhaslo hodně hvězd v rodinných jesličkách.

 

Hlídej teplo v živoucích Jesličkách

Odmítl / odmítla ses věnovat takové práci, kde na prvním místě stojí výkon a prospěch, které potlačují všechno ostatní. Všechny tvé milované děti, kterým jste pomáhali růst, mají u tebe přednost. Vidíš, jak radostně září tváře těch, jimž se věnuješ a o které se každý den staráš. Hlídej teplo v těch živoucích jesličkách. Je na tobě, abys je každý den udržoval/a.

Když odmítneš, aby v každém pokoji tvých dětí byla televize, když nedovolíš dětem v obýváku počítačové hry, mp3 a ostatní hračičky, které izolují jednoho od druhého, uděláš ze svého domu jesličky, kde budou tvé děti králi. V království rodiny je ohromné, že jsou všichni schopni navzájem se poslouchat.

Oči zářící láskou

Toto mystérium lásky dotvářej s dětmi už od nynějška. Mají netušenou schopnost sdílení, když s nimi rozmlouváš.

Tak uvidíš, jaké báječné světlo bude osvěcovat tvůj život. Hvězdami ve tvé rodině budou oči zářící láskou – vašeho manželského páru a vašich ratolestí.

Guy Gilbert: Rodina. Poklad naší doby. Portál 2018.

Autor: Gilbert, Guy  |  Štítky: láska, manželé, rodina, Vánoce  
Sekce: Povzbuzení | Láska | Rodina s dětmi   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články