PLODNOST LÁSKA VĚRNOST JEDNOTA ÚCTA

Zdobení stromečku pro zvířátka

18.12.2017

Zdobení stromečku pro zvířátka Tradice vznikla ve společenství rodin s velmi malými dětmi okolo tří let. Setkávali jsme se těsně před Štědrým dnem na podvečerní procházku do blízkého lesíku, kde jsme si vyhlédli stromeček a ozdobili ho perníčky, jablíčky, mrkvemi, ptačím zobem i prskavkami, které ve sněhu krásně prskaly.

 U ozdobeného stromečku jsme společně zpívali koledy. Jak děti rostly, postupně začaly hrát na hudební nástroje, a tak to bylo i s doprovodem flétny nebo houslí. Někdy jsme dětem dopřáli pro radost i nějakou tu rachejtli. Popřáli jsme si pěkné svátky a rozešli se domů pokračovat v přípravách Štědrého dne.

Jak děti postupně rostly, už se všem na procháku nechtělo, naše řady řídly, a tak jsme si vymysleli tradici novou. My dospělí se sami bez dětí scházíme u kapličky sv. Bartoloměje, kde postavíme papírový betlém, pomodlíme se, rozsvítíme svíčky a pak se vydáme pěšky ke kamarádům, kteří nás zvou na chvíli do „sklípku“. Zahřejeme se svařeným vínem a dobrotami, probereme předvánoční novinky, co kdo ještě musí stihnout… popřejeme si krásné svátky a někteří jdou zdobit stromeček, další míchat bramborový salát, nebo dokončit poslední cukroví.

(jš)

Štítky: dárky, děti, rodiče, společenství, tradice, Vánoce  
Sekce: Zkušenosti a inspirace   |   Tisk   |   Poslat článek známému