Jako žíznivý u zurčícího potůčku

3.11.2016

Jako žíznivý u zurčícího potůčku Svatební obřad v kostele není jen krásnou slavností, ale i křesťanskou svátostí. Jak ale ze svátosti manželství žít? Všichni, kdo vstupují do manželství, touží po šťastné rodině. Lidské síly však na její budování nestačí. Když se rodina naučí žít s Bohem – uvidíme zázraky.

"Svátosti nedostáváme jenom proto, abychom o nich mluvili nebo se jimi chlubili. Svátosti musejí v našich životech účinně působit. Musíme zakoušet moc svátostí," říká Briege McKenna v knížce Zázraky se opravdu dějí, novince Karmelitánského nakladatelství z edice Osudy. Tato žena podporuje hlavně kněze, ale i pro manžele má slova povzbuzení:

"Když manželský pár dostane Ducha svatého skrze svátost manželství, pak je to svátost, která je jako řeka – běží stále dál. Manželé se kdykoli, když potřebují, mohou zastavit, aby načerpali sílu z Ducha přítomného v jejich svátosti manželství, přesně tak, jak se žíznivý člověk zastavuje u zurčícího potůčku, aby uhasil svou žízeň. Křesťanští manželé musejí svátost manželství vnímat jako nevysychající pramen síly, který jim má pomáhat, aby zůstali věrní svému slibu a svému poslání ve světě."

(jš)

Zdroj: Henry Libersat, Briege Mc Kenna: Zázraky se opravdu dějí. 

Autoři: Libersat, Henry, Mc Kenna, Briege  |  Štítky: zázrak, milost Boží, rodina, svátost manželství  
Sekce: Manželská spiritualita | Povzbuzení | Svatební obřady   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články