Nenechte si ujít videa papeže Františka k roku rodiny

25.1.2022

Nenechte si ujít videa papeže Františka k roku rodiny Mezi iniciativy zvláštního Roku rodiny(19. března 2021 – 26. června 2022) patří projekt „10 videí o Amoris laetitia“. Papež František v nich sám komentuje kapitoly apoštolské exhortace společně s rodinami. Rodiny se sdílejí o svém každodenním životě. V tuto chvíli je k dispozici všech deset videí. Budete dobře rozumět, jsou opatřena českými titulky.

 “Církev chce se stejnou úctou a milosrdenstvím, jakou měl Ježíš, doprovázet rodiny, aby každá rodina mohla být pilířem evangelizace. Chtěl bych vám říci, že se svátostí manželství dostává každá rodina milost stávat se světlem v temnotě světa. “ – říká papež František ve třetím z 10 videí, která propagují rok „Familia Amoris Laetitia“. 

Série videí inspirovaných různými kapitolami Apoštolské exhortace „Amoris laetitia“ vybízí k opětovnému přečtení tohoto papežského dokumentu a znovuobjevení rodiny jako daru, navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým dnes rodiny musí čelit. Každé video je doprovázeno pastoračním průvodcem. Texty můžou flexibilně využít rodiny, manželská společenství nebo různé skupiny v církvi. 

 

Kratičké impulzy pro život v rodině 

v rámci Roku rodiny můžete dostávat e-mailem z webu vira.cz. 

 

Více na webových stránkách věnovaných Roku rodiny, na www.rodiny.cz a také www.cirkev.cz/cs/rok-rodiny.

Autor: František - papež  |  Štítky: František - papež, rodina, vztahy  
Sekce: Programy | Texty papeže Františka | Manželská spiritualita   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články