Příprava na manželství

3.7.2018

Příprava na manželství Příprava na manželství z pera P. Aleše Opatrného se nabízela po mnoho let jako pomůcka pražského Pastoračního střediska a posloužila již bezpočtu snoubenců a manželských párů. Ani po letech neztratila svou aktuálnost, proto autor na základě svých zkušeností z pastorace text upravil a doplnil, takže vychází poprvé v knižní podobě.

„Ten, kdo žije dlouho v manželství, ví, že bez odpuštění to nejde. Jinak by se z manželství stala permanentní válka... Anebo nebezpečné a nepříjemné odcizování se, kdy se už jeden na druhého nezlobí, ale ani neodpouští, nedělají si nic vyloženě zlého, ale dobrého také ne. Na druhou stranu: překonané těžkosti, překonané rozbroje, smíření po hádkách jsou cennými stavebními kameny vztahu. Zkušenost, že lze překonat to, co se snažilo dvojici rozdělovat, je velkou pomocí při každé další roztržce. Odpuštění v manželství není jen užitečná a praktická věc, ale také jeden z důležitých prvků, kterými se tento vztah dále buduje.“

 

Kniha na stránkách nakladatelství

Doc. Ing. Aleš Opatrný, Th.D. (* 1944), kněz pražské arcidiecéze, založil a dvacet let vedl Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském a zastával úřad biskupského vikáře pro pastoraci. V současnosti vyučuje na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pastorální teologii. V Karmelitánském nakladatelství mu vyšly knížky: Credo (2013), Apoštol Pavel (2008), Cesty pastorace v pluralitní společnosti (2006), Pastorace v postmoderní společnosti (2001) a jiné. 

Autor: Opatrný, Aleš  |    
Sekce: Knihy   |   Tisk   |   Poslat článek známému