Manželství – společná cesta k Bohu

9.11.2022

Manželství – společná cesta k Bohu Henri Caffarel zná dobře realitu manželského života. Je si vědom nástrah v partnerském vztahu, ukazuje nám, jak zlu lhostejnosti, výčitek a naschválů nepodlehnout. Jeho inspirativní promluvy shromážděné v tomto svazku nám dávají pochopit obrovský potenciál svátosti manželství. Žít v manželství je náročné – ale i v něm nás Bůh, pokud se mu otevřeme, vede, doprovází a posiluje.

Láska je věrná a nepomine, jen když je ochotná začínat stále znovu, schopná odpouštět i odpuštění přijmout. Autor nás uvádí do manželské a rodinné spirituality. Ukazuje na důležitost modlitby i na povolání manželů k pohostinnosti a ke svědectví v ateistické společnosti. Opomenuta není ani sexualita. Nesmírně živé promluvy prokládá autor citacemi různých básníků, prozaiků a filozofů. Texty určené především manželským párům a rodinám poslouží dobře i při přípravě snoubenců a formování nových generací křesťanských manželství.

Henri Caffarel: Manželství – společná cesta k Bohu. 

Kniha na stránkách nakladatelství

Henri Caffarel (1903–1996), francouzský kněz, autor řady textů o manželství a modlitbě. Založil rodinné hnutí „Družiny Notre Dame“, časopis Zlatý prsten pro manželskou a rodinnou spiritualitu a Sešity o modlitbě. Spolupracoval s papeži Janem XXIII. a Pavlem VI. V roce 2006 byl zahájen proces jeho blahořečení.

Autor: Caffarel, Henri  |    
Sekce: Knihy   |   Tisk   |   Poslat článek známému