Křehké vztahy? Viry a antiviry v manželství

13.3.2018

Křehké vztahy? Viry a antiviry v manželství Dnes se stále častěji hovoří o křehkosti párů. Dovoláváme se jí natolik, až se z ní postupně stává klišé, za něž se schováváme. Je ale pravda, že jsou současné páry slabší? Nebo se naopak děje cosi epochálního, takže můžeme říct, že jsou jistým způsobem „nuceny“ být samy sobě oporou, zárukou, záštitou, aby vytrvaly a dokázaly udržet fungující rodinu?

Dnešní páry nebyly nikdy tak „málo křehké“, jsou naopak silné. K tomu, aby manželé svou lásku zachovali, jsou doslova nuceni bojovat jako o život. Musí se postavit intenzivním útokům jistých virů, které jsou produktem společenského prostředí, identifikovat je a vypěstovat si příslušné antiviry, a tak se zákeřným útokům virů bránit.

Na konkrétních příbězích manželských párů může čtenář snáze pochopit, jak vzniká a jak se projevuje určitý virus a jak lze k němu nalézt „kompatibilní“ antivirus.

Kniha na stránkách nakladatelstvi

Mariateresa Zattoniová a Gilberto Gillini jsou mezinárodně uznávaní pedagogové a knzultanti pro rodinné otázky. Působí v Národní radě pro rodinu při Italské biskupské konferenci. Oba vyučují na Papežském institutu Jana Pavla II. pro studium manželství a rodiny Lateránské univerzity v Římě, kde přednášejí o manželství a rodině. Jsou autory většího množství publikací pro manžele a rodiče.

Autoři: Gillino, Gilberto, Zattoniová, Mariateresa  |    
Sekce: Knihy   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články