PLODNOST LÁSKA VĚRNOST JEDNOTA ÚCTA

Kde hledat pomoc pro manželství?

27.11.2017

Kde hledat pomoc pro manželství? Zkušenosti křesťanských psychologů a manželských poradců dlouhodobě ukazují, že manželé nechávají svoje neshody a konflikty dlouho narůstat, až je na záchranu jejich manželství pozdě. S nadsázkou řečeno: přicházejí a „chtějí křísit mrtvolu“.

Proto jsme se rozhodli, že shromáždíme kontakty na dostupné poradny a připravíme letáčky k vyvěšení i k rozdávání. Rádi bychom upozornili, že konflikty k životu patří, že vztah také může onemocnět a hledat pomoc není ostuda, ale odpovědnost. Vždycky je lepší péče ambulantní, než na ARO, když už je vztah v kómatu.  Proto je dobré nenechat svůj vztah strádat a hledat pomoc včas.

Uvádíme kontakty na křesťanské poradny, které je možné manželům doporučit:

Praha

Brno

Ostrava

  • Centrum pro rodinu a sociální péči, poradna pro vztahy a rodinu – http://rodina.prorodiny.cz – tel.: 552 301 417, mob.: 775 244 291

Olomouc

Někde nabízejí terapii individuální, jinam je možné přijít v páru. Intervaly pro objednání jsou někde delší, jinde je možné přijít okamžitě. Někde je to služba hrazená, jinde je poskytovaná zdarma. Zájemcům rádi poskytneme podrobnější informace.

Štítky: krize v manželství, manželství – záchrana, obtíže v manželství, odpovědnost  
Sekce: Krize v manželství | Čas známosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články